Carl Zeiss Planar 1.7/50
Технічні характеристики:
- Фокусна відстань 50мм;
- Формат 36*24мм;
- Діапазон діафрагмування f1.7-f16;
- Кількість пелюсток діафрагми 6;
- Просвітлення багатошаровеT*;
- Різьба для світлофільтрів М55*0.75;
- МДФ 0.6м;
- Хід фокусуючого кільця 180°;
- Оптична схема 7/6.
Carl Zeiss Planar 1.7/50 бажаний об’єктив фотографів цілого світу, це саме той, правильний, Zeiss який всі так люблять, вихваляють та виводять в ідеал.
Короткі враження
Carl Zeiss Planar 1.7/50 в руках зручний об’єктив котрим приємно користуватись, все знаходиться на своїх місцях та працює максимально м’ягко та плавно. Зібраний чудово, люфти відсутні. КріпленняContax/Yashika. Різкий з відкритої навіть в кутах, володіє консервативним планарівським боке, та досить поганою роботою з боковим світлом, що мене щиро здивувало.
Оптика
Починаючи вже з відкритої діафрагми Carl Zeiss Planar 1.7/50 формуєчудове зображення з мінімумом оптичних вад. В об’єктива практично повністю відсутній хроматизм та софт. Він'єтування помітне до f/2,8. Різкість дуже хороша вже з відкритої від кута до кута на повноформатній матриці (36*24мм). Кольоропередача практично еталонна. Контраст в повсякденному житті хороший, але при роботі з боковим світлом дуже сильно падає зафарбовуючи тіні кольором самого просвітлення. В порівнянні з простеньким Helios 44m4 в ситуаціях з боковими засвітками, при всьому моєму здивуванні, останній показав контраст кращий ніж Zeiss. Малюнок (боке) у об’єктива класичний планарівський, боке мягке, плавне, не ріже очі.
Тест різкості
Плюси Carl Zeiss Planar 1.7/50
- Дуже хороша різкість у всіх режимах;
- Хороший контраст;
- Чудова кольоропередача;
- Мінімум хроматизму;
- Класичне боке.
Мінуси
- Відверто погана робота при боковому світлі;
- МДФ 0.6м.
Висновки: Доволі дорогий мануальний стандартний фікс, якщо не стоїть питання отримати максимум різкості у всіх ситуаціях життя я б обрав більш доступні та універсальні варіанти оптики.
© Сергій Тодорюк
Ілля Мальцев